Diskografie

Christmas singing, 1996
Naše první CD, rozšířená verze nahrávky z roku 1995, vydané pouze na MC. Jedná se (s jedinou výjimkou) o původní úpravy Miroslava Raichla. Právě pro jejich neotřelý charakter je mezi laiky i odborníky považováno za jedno z nejlepších CD s vánoční hudbou vydaných v České republice. Mezi 26 skladbami najdete koledy nejen české a evropské, ale i některé exotické tituly. /54 min.

 Amours, amours, 1997
Album výhradně autorských úprav Miroslava Raichla, tentokrát zaměřené na lidové písně. Je pojmenované podle jedné z nejpůsobivějších Raichlových kompozic - do madrigalové formy zpracované téma středověké francouzské písně. V pestré směsi 27 bohatě instrumentovaných i a capella titulů jsou zasoupeny lidové písně celkem 14 národů Evropy. /54 min.

 

ReBelcanto, 1998
Profilové album souboru z oblasti duchovní hudby, jehož poslední nahrávací frekvence proběhla už bez Miroslava Raichla. Ten je autorem deseti úprav, včetně jeho snad nejznámější skladby Milování bez vídání na text středověkého anonyma. Vedle klasické hudby od baroka až po současnost jsou zde čtyřmi tituly zastoupeny i oblíbené černošské spirituály. /48 min.

 

Spirituály, 2007
Album obsahuje kromě amerických černošských spirituálů i čtyři spirituály africké v jazyce svahilském. Jedná se opět především o vlastní autorské aranže, stejně jako na třech doposud vydaných nahrávkách. Vedle pěti úprav z odkazu Miroslava Raichla přináší tato nahrávka i úpravy osmi skladeb z pera současného dirigenta souboru Petra Hostinského. Album Spirituals zastihuje ReBelcanto ve formě, ke které společně se svým mladým dirigentem dozrával po dobu uplynulých sedmi let, naplněných bohatou koncertní činnosti doma i v zahraničí.

 

Noël Nouvelet, 2011 
V pořadí páté CD „Noël Nouvelet“ (Vánoční zvěst) přináší kromě druhé kolekce vánočních koled z celého světa také kompletní cyklus Benjamina Brittena (1913-1976) „A Ceremony of Carols“.  Stejně jako první album Christmas Singing z r. 1995, i toto vzniklo z přetlaku nahromaděného hudebního materiálu, a to především zásluhou autorských aranží Petra Hostinského, který stojí v čele souboru od r. 2000. Jeho nové, instrumentálně bohaté aranže plnohodnotně pokračují v tradici, kterou započal v 90. letech minulého století zakladatel souboru Miroslav Raichl. / 60 min

CD s nahrávkami souboru ReBelcanto je možno objednat buď telefonicky nebo přes internet na adresách uvedených v sekci "Kontakt".

 

Aktuality

Heřmanův městec Heřmanův městec

Úterý 28. září 2021 v 18:00  * Husův sbor, Heřmanův Městec *

Více
ReBelcanto 30 let ReBelcanto 30 let

Slavnostní koncert k 30. výročí vzniku souboru

Více